A túlfeszültség-védelmi eszközök (SPD-k) célja, hogy megvédjék az elektromos berendezéseket a hálózatban fellépő hirtelen feszültségingadozások ellen. Ezek a hirtelen feszültségek jellemzően közvetlen vagy távoli villámcsapásokból, kapcsolási műveletekből vagy hálózati hibákból eredhetnek. Ha nem kezeljük megfelelően, ezek az áramlökések súlyos...

Több mint 3400 vállalat igényelt támogatást zöld járművek vásárlásához egy, az RRF-REP-10.10.1-24 kód alatt futó program keretében. A beadott pályázatok összértéke már meghaladja a 16 milliárd forintot, amely az elérhető 30 milliárdos keretösszeg több mint felét lefedi – közölte az Energiaügyi Minisztérium (EM) a Facebook-oldalán.

A tegnap esti Magyar Közlönyben megjelent döntés szerint 2024. szeptember 1-jétől a hibrid járművek már nem kaphatnak zöld rendszámot, és 2026. november 30-ig a korábban kiadott zöld rendszámokat is le kell cserélni az 5P (külső töltésű) és az 5N (növelt hatótávolságú) környezetvédelmi osztályba sorolt autók esetében.

Az elektromos autók töltési ideje 20 perctől 10 óráig változhat. AC töltésnél órákban mérhető a töltési idő, de egy átlagos autó 6-8 óra alatt otthonunkban is feltölthető. Az hogy mennyi idő alatt töltődik fel egy autó, két dolog függvénye:

A piacon rengetegféle falitöltővel találkozhatunk, ezek megismeréséhez írjuk az alábbi ismertetőt. A fő különbség a töltők között a szoftverben keresendő. Okos, de mennyire okos, mitől okos? Ma már minden eszközünket okosnak titulálunk, de mit jelent ez egy töltő esetében?

Miért van szükségem fali töltőre? Merülhet fel a kérdés az új elektromos autó tulajdonosnak. Az autónkhoz kapunk egy konnektoros töltőt, miért jobb egy fali töltő? Összeszedtük az otthoni töltőtelepítésnek a legfőbb előnyeit.

Az egyenáram azt jelenti röviden, hogy van egy pozitív és egy negatív pólus, a pólusok között van valamekkora feszültség. Ilyenek az akkumulátorok, ceruzaelemek, stb. De akkor mi a váltóáram? Szebb nevén váltakozó áram, jelentése, hogy az a bizonyos pozitív és negatív polaritás folyamatosan változik. Európában ez másodpercenként 5-szer változik...

A legelső kérdés fali töltő választásakor a töltési teljesítmény. A teljesítmény mértékegysége kW (kilowatt), számítása: áramerősség (A) x feszültség (V). Háromfázisú rendszer esetén háromszoros teljesítménnyel számolunk.